W dniach 31 sierpnia i 1 września miały miejsce główne uroczystości związane z obchodami XXVII Dni Rydułtów. W tych dniach odbyło się także wiele imprez sportowych towarzyszących świętu naszego Miasta. W sobotę na boisku w Szkole Podstawowej nr 4 stawiły się 4 drużyny na Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej.

Pogoda dopisała i emocji nie brakowało, bo drużyny były bardzo wyrównane. Po zaciętych zmaganiach wygrała drużyna w składzie Kamil Konieczny/Adrian Gardian.

 

W tym samym czasie, na kortach tenisowych A-TEAM przy ul. Bema rozgrywany był Turniej Tenisa Ziemnego, w którym wzięło udział 24 zawodników. Po zaciętej rywalizacji, najlepszym tenisistą okazał się Łukasz Lajdamik z Rybnika, pokonując w finale Wojciecha Nierodę z Rydułtów.

 

Tuż obok, na Stadionie Miejskim Naprzód odbyły się Piłkarskie Mistrzostwa Miasta Rydułtowy w nowej odsłonie. Tym razem, wspólnie z GKS Naprzód-23, zorganizowano turniej dla zaproszonych drużyn klubowych z rocznika 2010 i młodszych. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach zwyciężył Górnik Zabrze pokonując Akademię Piłkarską United i GKS Naprzód-23 Rydułtowy.

 

Aż szesnastu zawodników wzięło udział w Turnieju tenisa stołowego, który rozgrywany był, dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej Orłowiec, w sali ćwiczeń spółdzielni. Wielkie emocje, zacięta rywalizacja i wymiana doświadczeń towarzyszyły od samego początku turnieju. Najlepszym okazał się Antoni Szwab, pokonując w finale Michała Janosza.

 

O godzinie 11:00 na trasę rajdu wyruszyli uczestnicy czternastego Kolarskiego Rajdu Burmistrza „Poznaj Miasto i okolice”. W rajdzie uczestniczyło 65 rowerzystów. Start rajdu miał miejsce przed bramą kopalni KWK "Rydułtowy", a meta znajdowała się na terenach obchodów XXVII Dni Rydułtów. Podczas rajdu uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami działania silnika gazowego wykorzystującego metan zabudowanego w budynku Zakładu Elektrociepłowni na terenie KWK ROW Ruch Rydułtowy. Tradycyjnie, podczas rajdu odbył się konkurs dla chętnych uczestników, na który nagrody zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Koło Zakładowe KWK Rydułtowy oraz Mikesz - profesjonalny serwis i sklep rowerowy w Rydułtowach.

 

W sobotnie popołudnie odbył się coroczny mecz piłki nożnej Polska-Czechy. Drużyny składały się z radnych, urzędników i pracowników gminnych jednostek z Rydułtów i Orlovej. Nasza drużyna tym razem wygrała aż 4:0. Przechodni „Puchar Przyjaźni” udało się zatrzymać w Rydułtowach.

 

Niedzielny dzień zmagań rozpoczął się od zawodów wędkarskich na akwenie Bażyna, gdzie odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Współorganizatorem zawodów był Polski Związek Wędkarski Koło nr 50 z Rydułtów. Najlepszym wędkarzem, spośród dwudziestu czterech zgłoszonych do zawodów, okazał się Łukasz Cuber.

 

Boiska treningowe na Stadionie Miejskim Naprzód były tego dnia miejscem zakończenia XXI Powiatowego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Na trasę, której start ulokowano na stadionie MOSIR Centrum w Wodzisławiu Śląskim, wyjechało ponad 900 rowerzystów, którzy po pokonaniu 33 km wjechali na obiekty ROSIR-u. Na miejscu odbywały się jeszcze ciekawe konkurencje sprawnościowe z cennymi nagrodami, a po ich zakończeniu uczestnicy rajdu włączyli się w nasze obchody Miasta.

 

Główną imprezą sportową w tym dniu był XXVII Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta. Na starcie, we wszystkich biegach stawiło się aż 310 zawodników i zawodniczek.

 

O godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim Naprzód zaczęły się zmagania dzieci i młodzieży. Na starcie stawiło się 148 zawodników w 10 kategoriach wiekowych, z czego, tradycyjnie, najliczniejszą stanowiły przedszkolaki. O godzinie 17:00 rozpoczął się bieg uliczny kobiet i mężczyzn na dystansie 5 km. Na linii startu ustawiło się 162 zawodników i zawodniczek. Z wymagającą trasą, w dużym upale, najszybciej poradzili sobie Kenijczycy. Wśród mężczyzn zwyciężył Hillary Kimago, natomiast wśród kobiet najszybszą okazała się Joyline Chemutai. Cieszy coraz większa liczba Rydułtowików na starcie. Najlepszym z nich, tym razem, okazał się Szymon Lipiński, który w ogólnej klasyfikacji zajął 15 miejsce, a wśród pań wygrała Roksana Orzyszek – 56 w klasyfikacji generalnej. Na głównej scenie Dni Rydułtów dekorowano zwycięzców biegu oraz najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki z Rydułtów. Najstarszym zawodnikiem był Bogdan Thomalla (rok ur. 1942), a najmłodszym uczestnikiem w biegu przedszkolaka była Emilia Wilkosz (rok ur. 2018).

 

Tydzień po głównych uroczystościach związanych ze świętem naszego Miasta, odbyły się kolejne zawody sportowe. W Otwartym Turnieju Siatkówki rywalizowało 7 zespołów podzielonych na dwie grupy – pierwsza rozgrywała swoje mecze w Rydułtowski Ośrodku Sportu i Rekreacji, a druga w Szkole Podstawowej nr 2. Mecz finałowy i mecz o 3 miejsce były rozgrywane w Rydułtowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Walka była bardzo zacięta i emocjonująca. W finale zwycięstwo odniosła drużyna „Klopsztanga” pokonując drużynę "Hanysy".

 

Tego samego dnia, w Szkole Podstawowej nr 4 odbywały się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Rydułtów organizowane przez UKS Ognisko z dotacji Miasta Rydułtowy. W turnieju wzięło udział 53 szachistów w różnych kategoriach wiekowych. Najlepszym szachistą turnieju okazał się Krystian Kuźmicz reprezentant klubu Biały Król Wisznia Mała. Najlepszą zawodniczką wśród kobiet była Agata Stebel z UKS „Ognisko” Rydułtowy.

W sumie, we wszystkich imprezach sportowych organizowanych z okazji Dni Rydułtów uczestniczyło prawie 700 osób - nie licząc kibiców i uczestników Powiatowego Rajdu Rowerowego. Co najważniejsze, podczas zawodów nie doszło do żadnych poważniejszych kontuzji.

Na wielu imprezach były obecne władze Rydułtów w osobach Burmistrza Marcina Połomskiego, jego zastępcy Marioli Bolisęgi oraz Radnych Miasta Rydułtowy. W miarę możliwości to oni rozpoczynali zawody i dopingowali zawodników w trakcie ich trwania. Wręczali również pamiątkowe puchary i dyplomy najlepszym uczestnikom.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w organizację zawodów sportowych (firma A-Team, sklep Mikesz, SM Orłowiec, PGG S.A.), klubom sportowym i stowarzyszeniom (GKS Naprzód-23, UKS Piątka Plus, UKS Ognisko, PZW Koło nr 50) oraz dyrektorom i pracownikom naszych szkół (SP 2 i SP 4), Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks”, a także Zakładu Gospodarki Komunalnej i Rydułtowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziękujemy szczególnie wolontariuszom i służbom, za pomoc w zabezpieczeniu zawodów sportowych (Policja, Straż Miejska, OSP Rydułtowy, OSP Radoszowy, ZHP Hufiec Rydułtowy). Dzięki Wam udało się wszystko sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić! Nade wszystko zaś dziękujemy Mieszkańcom Rydułtów - za aktywne uczestnictwo i propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia!

 

 

 Wyniki: Wyniki ogólne | Wyniki dzieci i młodzież

 

Linki do zdjęć: GALERIA 1 | GALERIA 2 GALERIA 3 | GALERIA 4 | GALERIA 5

Zobacz także filmy: Portal YouTube | Portal Facebook

 

 

Michał Kondrot

Rydułtowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

 

Rydułtowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Generała Józefa Bema 126 C
44-280 Rydułtowy
NIP: 647-258-35-84     
REGON: 380900752

Godziny pracy administracji: 7:00 - 15:00

e-mail: biuro@rosir.rydultowy.pl
Sekretariat - 324284670
Konserwatorzy - 518937177

Rachunek Bankowy
PKO BP      47 1020 2528 0000 0002 0505 6793

Inspektor Ochrony Danych
Michał Sobik
iod@rydultowy.pl
tel. 324537480

Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek
7:00 – 15:00
Wtorek
7:00 – 15:00
Środa
7:00 – 15:00
Czwartek
7:00 – 15:00
Piątek
7:00 – 15:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne
Шаблоны Joomla 3.4.
Шаблоны Joomla 3.4.