Już w piątek w Rydułtowskim Centrum Kultury ,,Feniks” można było wysłuchać Koncertu Pieśni Patriotycznych ,,Byłaś, jesteś, będziesz Polsko”.

W koncercie wystąpili uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Cecylia, Chór Lira, Towarzystwo Miłośników Rydułtów i Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera.

Na terenie zbiornika ,,Barbara” przy Urzędzie Miasta Rydułtowy w niedzielę o godz. 10.00 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w Kolarstwie Górskim i Przełajowym oraz Akademickie Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim. O nagrody wręczane przez Dyrektora ROSiR-u pana Michała Kondrota walczyło 157 osób, które startowały w różnych kategoriach. Na podium stanęli w kategorii OPEN 16+ KOBIETY: I miejsce Anna Łysień, II miejsce Wioleta Brzeziok, III miejsce Paula Stasiowska, w kategorii AZS: I miejsce Anna Łysień, II miejsce Paula Stasiowska, III miejsce Aleksandra Bańbor, w kategorii OPEN 40 +: I miejsce Tomasz Gauszka, II miejsce Tomasz Kutarasiński, III miejsce Paweł Pawliczak, w kategorii 16-40: I miejsce Aleksander Piech, II miejsce Paweł Ścierski, III miejsce Tomasz Tomera, w kategorii AZS: I miejsce Aleksander Piech, II miejsce Łukasz Latusik, III miejsce Radosław Jaroszek, w kategorii 2002 i starsi: I miejsce Karolina Mikołajska, II miejsce Paulina Maraczkova, III miejsce Ivana Jaklova, w kategorii OPEN: I miejsce Matej Lasak, II miejsce Michał Veber, III miejsce Dawid Kovalik, w kategorii 40 +: I miejsce Vlastimil Mlynar, II miejsce Tomasz Gałuszka, III miejsce Tomasz Strzelczyk. Gratulujemy serdecznie.

Pobiegli ulicami Rydułtów! Za nami również Mila Niepodległości. W niedzielę z boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 - ulicą Ładną, Strzelców Bytomskich i Sobieskiego do placu Ludwika Konarzewskiego Juniora ruszyła kolejna edycja biegu Mili Niepodległości. Wzięli w niej udział uczniowie rydułtowskich szkół, nauczyciele i przedstawiciele klubów sportowych oraz każdy, kto chciał upamiętnić tę rocznicę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego biegu, zapraszamy do udziału za rok.

W uroczystościach miejskich, w których udział wzięła pani Burmistrz Kornelia Newy, Zastępca Burmistrza pan Marcin Połomski, Rada Miasta Rydułtowy z Przewodniczącym panem Lucjanem Szwanem na czele, Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego pani Danuta Maćkowska, Radna Powiatu Wodzisławskiego pani Janina Chlebik-Turek, Posłanka na Sejm pani Gabriela Lenartowicz, Poseł na Sejm pan Krzysztof Gadowski, uczestniczyły również służby mundurowe naszego Miasta, przedstawiciele rydułtowskich jednostek oświaty, instytucji kultury, stowarzyszeń, przedsiębiorców, mieszkańcy. Przybyłe delegacje po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Walki i Zwycięstwa w uroczystej kolumnie udały się do Kościoła pod wezwaniem św. Jerzego, gdzie uczestniczyły w mszy św. w intencji Ojczyzny. Uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów przez Władze Miasta pod Mogiłą Powstańców Śląskich.

Setne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości były formą wyrażenia szacunku wobec naszej historii, bo jak powiedział kiedyś marszałek Józef Piłsudski: ,,Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. W tym wyjątkowym dniu kierowaliśmy nasze myśli w stronę wszystkich, dzięki którym możemy z dumą powiedzieć, że mamy Niepodległą Polskę.

 

 

 

Rydułtowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Generała Józefa Bema 126 C
44-280 Rydułtowy
NIP: 647-258-35-84     
REGON: 380900752

Godziny pracy administracji: 7:00 - 15:00

e-mail: biuro@rosir.rydultowy.pl
Sekretariat - 324284670
Konserwatorzy - 518937177

Rachunek Bankowy
PKO BP      47 1020 2528 0000 0002 0505 6793

Inspektor Ochrony Danych
Michał Sobik
iod@rydultowy.pl
tel. 324537480

Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek
7:00 – 15:00
Wtorek
7:00 – 15:00
Środa
7:00 – 15:00
Czwartek
7:00 – 15:00
Piątek
7:00 – 15:00
Sobota
Nieczynne
Niedziela
Nieczynne
Шаблоны Joomla 3.4.
Шаблоны Joomla 3.4.